Алгоритм дій керівника ЗЗСО у разі виявлення

у здобувача освіти та / або працівника ЗЗСО ознак гострого респіраторного захворювання

І. Дії керівника ЗЗСО в разі виявлення в здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання:

1) У разі виявлення в учня ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини здобувачі освіти перебувають у масках постійно до вирішення питання щодо спрямування їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2) До ухвалення відповідного рішення необхідно направити учня школи в супроводі медичної сестри до тимчасового ізолятора та невідкладно проінформувати батьків.

1. Медична сестра школи зобов’язана:

1) надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру;

2) зареєструвати випадок в журналі реєстрації форми О6О/о;

3) зателефонувати батькам та сімейному лікарю, викликати (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправити з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару;

4) співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру під час епідеміологічного розслідування й допомагати їм визначити коло контактних осіб:

- які були разом в одному приміщенні (класі);

- які контактували в побуті.

ІІ. Дії керівника ЗЗСО в разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача освіти:

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:

1) спрямувати додому на самоізоляцію контактних осіб (клас) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)”) на 14 днів;

забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи / класу;

для класу, який перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;

якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося й в контактних осіб, директор школи приймає рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти залежно від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;

медична сестра співпрацює з епідеміологами лабораторного центру під час епідеміологічного розслідування.

ІІІ. Якщо на COVID-19 захворів учитель, інший працівник ЗЗСО необхідно:

працівники школи, які перебували в контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються по медичну допомогу;

якщо температура, кашель, нежить, задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я по медичну допомогу; викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.

У приміщенні, де перебував хворий учитель / працівник, слід провести поза розкладом провітрювання та дезінфекцію поверхонь.



Маршрут № 1 (центральний вхід)

Час допуску

Класи

1

8.10

5Б, 6А, 6Б, 6В

2

8.20

7А, 8А, 8Б

СТОРОННІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО!

Маршрут № 2 (з внутрішнього двору)

Час допуску

Класи

1

8.10

5А, 7Б, 9А, 9Б

2

8.20

10,11

СТОРОННІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО!

Маршрут № 3 (праве крило старого корпусу)

Час допуску

Класи

1

8.10

3А, 3Б, 3В

2

8.20

4А, 4Б

СТОРОННІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО!

Маршрут № 4 (ліве крило старого корпусу)

Час допуску

Класи

1

8.10

1А, 1Б, 1В

2

8.20

2А, 2Б, 2В

СТОРОННІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО!


Графік обслуговування читачів шкільної бібліотеки

2 класи

Понеділок, середа, п’ятниця – після 3,4 уроків

Ліве крило

3 класи

Вівторок, четвер – після 2,3 уроків

Ліве крило

4 класи

Середа – після 2 уроку

Четвер – після уроку

Ліве крило

Графік обслуговування читачів шкільної бібліотеки

5 класи

Вівторок – після 4 уроку

П’ятниця – після 2 уроку

Праве крило

6 класи

Понеділок – після 5, 6 уроків

Праве крило

7 класи

Вівторок – після 5,6 уроків

Праве крило

8 класи

Середа – після 5,6 уроків

Праве крило

9 класи

Четвер – після 5,6 уроків

Праве крило

10-11 класи

П’ятниця – після 5,6 уроків

Праве крило


ПЕРВИННИЙ ІНСТРУКТАЖ З БЖД

про дотримання учнями обмежень задля запобігання поширенню ГРВІ COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARS-COV-2

1.При перших симптомах респіраторних захворювань (підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання), якi ти вiдчув у школі, негайно звертайся за медичною допомогою. Повiдом класного керівника чи іншого педагогічного працiвника.

2. Якщо ти вiдчув перелiченi симптоми поза межами закладу освiти, то негайно повідом батьків чи зателефонуй сімейному лікарю. Залишайся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

3. Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо людина перебуває в групі ризику або має наступні симптоми: ускладнене дихання, кровохаркання, нудоту, задуху, блювання, сплутаність свідомості.

4. Після кожного уроку провітрюйте приміщення. Доступ чистого повітря перешкоджає розповсюдженню вірусів.

5. Протягом дня необхідно дотримуватися правил знезараження рук:

- перед початком навчання та під час перерви;

- після відвідування санвузла (обов’язкова обробка дезінфікуючим засобом); - після чхання, сякання, кашлю, витирання очей, причісування;

- у будь-яких інших випадках контакту в процесі роботи з предметами, які можуть забруднити (контамінувати) руки;

6. Для гігієнічного знезараження рук учні 5-11класів наносять мінімум 3 мл. антисептика на сухі долоні, активно втирають протягом 30 секунд. Дітям початкової школи руки необхідно протирати антисептичними вологими серветками.

Мити руки з милом слiд протягом 30-40 секунд.

7. Перебуваючи на перервах та в громадських місцях, носіть маску або респіратор. Пiд час навчальних занять маску або респiратор учням дозволяється знімати.

Перед тим, як одягати маску, вимийте руки з милом або обробіть їх спиртовмісним розчином.

Одягніть маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою.

Не торкайтеся маски під час використання, в разі дотику, обробіть руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом.

Не використовуйте одноразові маски повторно.

Використану маску відразу викиньте у спецiальний контейнер для смiття.

8. По можливості не чіпайте руками очі, ніс, рот. Торкаючись руками очей, носа або рота, можна перенести вірус з поверхні рук до організму.

9. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Використану серветку відразу викидайте у спеціальний контейнер для сміття.

10. Дотримуйтесь дистанції. Тримайтесь від людей на відстані мінімум 1,5 - 2 метра, особливо, якщо у них кашель, нежить, підвищена температура. Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися при вдиханнi повітря.

15. Пройдіть лабораторне дослідження, якщо вимали контакт з людиною хворою на COVID – 19.


Інструкція з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

в школі на період карантинних заходів

1. Діти заходять до школи відповідно до маршруту руху та графіку допуску до школи.

2. Вхід до школи без маски заборонений. Батьки забезпечують наявність захисної маски (1 шт на день).

3. Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

4. Дитина із собою повинна мати вологі антисептичні серветки або невелику ємність з антисептиком.

5. Батькам доступ до школи заборонено, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

6. За умови поганого самопочуття учень повинен повідомити про свій стан здоров'я класного керівника при ранковій зустрічі або вчителя предметника, у якого урок.

7. Класним керівникам тримати зв'язок з батьками, які щоранку зобов'язані проводити моніторинг стану здоров'я дитини та вимірювати температуру.

8. Класні керівники та вчителі щоденно, перед початком занять проводять опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. У разі виявлення ознак захворювання здобувачів освіти тимчасово ізолюють в тимчасовий ізолятор школи та інформують батьків чи інших законних представників та приймають узгоджене рішення щодо направлення хворого до закладу охорони здоров'я.

9. Якщо дитина після хвороби приступає до навчання, батьки обов'язково мають надати медичну довідку про те, що дитина здорова.

10. Під час перерв всі учні повинні ходити в масках, на уроках маски дозволяється знімати. Дитина повинна обов'язково мати герметичний пакет (zip-пакет або папка на кнопці) для маски.

11. За кожним класом закріплено кабінет. Рух учнів по школі обмежений.


Протиепідемічні заходи по школі відповідно Постанови Головного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічник заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

1. Згідно з рекомендаціями МОН, зроблено два входи до приміщення початкової та два входи до старшої школи.

2. Просимо з розумінням поставитись до того, що до закладу не допускаються батьки чи опікуни, окрім тих, хто супроводжують учнів з інвалідністю.

3. Повний медичний огляд проходять учні 1-х класів, з додаванням картки щеплень, всі інші надають довідку від сімейного лікаря про стан здоров’я дитини.

4. Розроблені маршрути, за якими учні приходять до класів. Розклад уроків традиційний. Деякі заняття будуть проведені на свіжому повітрі.

5. Вчителі перед уроками опитують учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань. Якщо такі ознаки виявляють за відсутності батьків, учень одягає маску та має бути тимчасово ізольований в спеціально відведеному для цього приміщенні. Також про це інформують батьків та спільно з ними вирішують, чи скеровувати дитину до медичного закладу. Приміщення, де виявили дитину з ознаками хвороби, провітрюють та проводять там дезінфекцію поверхонь.

6. Якщо в учня виявили COVID-19, усі його / її однокласники потребують самоізоляції.

7. Учнів допускають до приміщення школи за наявності маски або респіратора. На заняттях вони можуть їх не використовувати. Проте для пересування закладом маски або респіратори використовувати необхідно.

8. Водночас, учні 1–4 класів допускаються та можуть пересуватися закладом без масок чи респіратора.

9. На всіх входах до школи створені місця для дезінфекції рук. Місця для обробки рук позначені яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук. Але якщо не складно, забезпечте «маленьким» антисептиком свою дитину.

10. Харчування буде здійснюватися згідно з новими вимогами безпеки відповідно до графіків перерв.

11. Групи продовженого дня будуть працювати згідно з новими тимчасовими положеннями режиму роботи школи.

12. Свято 1 вересня відбудеться в межах класу за індивідуальним форматом.


Алгоритм дій працівників в період

епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (Зелений рівень)

1. Персонал закладу допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка та після проведення безконтактної термометрії. У випадку виявлення температури понад 37,2 С або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається до закладу.

2. Перед початком занять педагоги мають опитувати учнів або студентів щодо самопочуття та наявності симптомів COVID-19. Якщо виявлено ознаки респіраторної хвороби, здобувач має бути тимчасово ізольований у спеціальному приміщенні закладу, після чого про випадок інформують батьків або законних представників і приймається рішення про направлення здобувача до закладу охорони здоров’я.

3. У разі підтвердження хвороби COVID-19 в одного зі здобувачів, всі інші здобувачі відповідного класу або групи повинні піти на самоізоляцію.

4. Впродовж дня проводити заняття одного і того ж класу або групи в одному кабінеті, крім інформатики, фізики, хімії, біології, трудового навчання.

5. Дозволяється:

- перебувати без маски під час занять (на уроках/гуртках/ секціях)

- пересуватися ЗО у масках відповідно до визначених маршрутів та графіків;

- проводити уроки/гуртки/ секції на свіжому повітрі;

- проводити культурні, спортивні, розважальні та інші заходи на свіжому повітрі відповідно до протиепідемічних вимог;

- робота бібліотек, гуртків, секцій, відповідно до затверджених графіків з дотриманням протиепідемічних вимог;

- проводити лабораторні заняття у спеціалізованих кабінетах (фізики, хімії, біології) та здійснювати поділ на групи при вивченні окремих предметів за умови дотримання епідеміологічних вимог (дезінфекція поверхонь між уроками, провітрювання приміщення);

- проводити виробниче навчання в навчальних майстернях/лабораторіях з поділом на підгрупи за умови дотримання санітарно епідемічних вимог (прибирання, провітрювання);

6. Забезпечити дотримання обсягів домашніх завдань відповідно до нормативів ДержСанПіНу: витрати часу на виконання д/з не повинні перевищувати у 2-му класі 45 хв.; у 3 класі - 1 години 10 хв.; 4 класі - 1 год. 30 хв.; у 5-6-му класах - 2,5 години; у 7-9 класах - 3 години; у 10-12 класах - 4 години.

7. У 2-4 класах не рекомендується задавати домашні завдання на вихідні та святкові дні.

8. Ознайомити батьків/осіб, які їх замінюють, з правилами, яких слід дотримуватися в умовах карантину.

9. Проводити широку роз’яснювальну роботу серед батьків щодо особливостей організації освітнього процесу, у тому числі шляхом розміщення інформації на офіційному вебсайті, соціальних мережах тощо.

10. Наприкінці робочого дня проводиться дезінфекція поверхонь.

11. Після кожного уроку проводиться провітрювання класу протягом 10 хвилин.

12. Розробити графік харчування з урахуванням максимальної кількості учнів, які можуть одночасно вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр.

13. Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

Кiлькiсть переглядiв: 167

Коментарi